מהי העלות לעבודה מול אפוסטיל

אפוסטיל היא חותמת רשמית שמאמתת את המסמך אליה היא מצורפת. זהו תהליך אימות בינלאומי מקוצר, שמאפשר לאשר את נכונותם של מסמכים או את דיוק התרגום של המסמך. כדי לקבל אפוסטיל, יש להגיע עם כל המסמכים המקוריים למשרד החוץ בירושלים או לשלוח את המסמכים המקוריים אל משרד החוץ, שני פתרונות לא אידיאליים. פתרון נוסף הוא שירות אפוסטיטל – נספר עליו ועל העלויות שלו.

 

מה זה אפוסטיל?

אפוסטיל היא חותמת של גורמים מדיניים, שמאשרת, ברמה בין לאומית, את אמיתותו ותוקפו של מסמך רשמי או ציבורי או של התרגום הנוטריוני שלו. אפוסטיל הוא כלי שניתן לשימוש רק בין שתי מדינות שחתומות על אמנת האג משנת 1961. אמנת האפוסטיל קובעת הליך אימות מקוצר ופשוט ביחס להליך המורכב, שמתבקש עבור מדינות שאינן חתומות על האמנה.

ההליך כולל אישור ברשות המנפיקה, אימות החתימה על האישור בשלל ערכאות מדיניות ולבסוף גם בנציגות הרשמית של המדינה שאליה מיועד המסמך. כשמדובר על חותמת אפוסטיל מחיר אגרת החותמת הוא 38 שקלים אך על כך נוספים סכומים נוספים, לתרגום, נוטריון ועוד.

חותמת אפוסטיל

מי צריך אפוסטיל?

חותמת אפוסטיל ניתן לקבל או במזכירות של בתי המשפט, כאשר מדובר על מסמכים נוטריונים, או במשרד החוץ כאשר מדובר על מסמכים ציבוריים. מסמכים ציבוריים נדרשים לא אחת בהליכים בירוקרטיים מול מדינות אחרות, כמו נישואים בחו"ל, בקשות התאזרחות זרה, הגירה, רילוקיישן או לימודים אקדמיים בחו"ל.

במקרים כאלה, תתבקשו לא פעם להציג מסמכים רשמיים או מקוריים. במקרה כזה, תידרשו להציג תרגום נוטריוני וחתימת אפוסטיל. התרגום הנוטריוני מאשר את זהותכם ואת נכונות התרגום, והאפוסטיל מאשר שמדובר במסמך רשמי מקורי.

 

שירות אפוסטיל מלא

כדי לקבל חותמת אפוסטיל על מסמך ציבורי שהופק על ידי אחת מרשויות המדינה, יש להגיע עם המסמך המקורי אל משרד החוץ, או לשלוח אותו אל משרד החוץ באמצעות הדואר. לאחר קבלת המסמך, מאמתים את נכונותו ותוקפו של המסמך – כלומר, האפוסטיל מאשר שהמסמך כתוב וחתום, כך שהוא יכול לשמש גם במדינות אחרות.

אם אתם זקוקים למסמך מאושר באפוסטיל, יכלול התהליך גם ביקור אצל נוטריון וגם ביקור במשרד החוץ. שירות מטעם אפוסטיל, כולל את כל שלבי התהליך, כולל תרגום נוטריוני, אישור נוטריוני וגם חותמת אפוסטיל.

חותמת אפוסטיל

כמה זה עולה לנו?

שימוש בשירותי אפוסטיל מבטיח תוצאות מהירות, מבלי להצטרך לכתת רגליים בין משרדים ואנשי מקצוע. העלות של השירות משתנה על פי דרישות החוק – יש מסמכים שדורשים אישור נוטריוני, יש כאלה שזקוקים גם לתרגום, ישנם מסמכים שדורשים גם אפוסטיל מטעם משרד החוץ וגם אפוסטיל נוסף ממשרד ממשלתי אחר. מחיר השירות כולו כולל את האגרה של משרד החוץ, את התשלום לנוטריון על האישור והתרגום, וכן עמלה על השירות בסך של בין 170 ל-280 שקלים, בתלות בסוג האפוסטיל שנדרש.

 

לסיכום

ניתן לפנות לשירות אפוסטיל אם ההתמודדות עם הבירוקרטיה או הצורך בהשקעת משאבים עלולים להקשות עליכם להשיג חותמת אפוסטיל שמאשרת את תוקפו של מסמך רשמי.

חותמת אפוסטיל

לשיתוף מהיר לחצו כאן
מאמרים נוספים שיעניינו אתכם
הסכם ממון
פיננסים
מה חשוב לדעת על הסכם ממון?

הסכם ממון הוא חוזה משפטי הנערך בין בני זוג, לפני נישואיהם או במהלכם, וקובע את אופן חלוקת הרכוש וההתחייבויות ביניהם במקרה של גירושין או פטירה. הסכם זה יכול להגן על

מה נחשב לתאונת עבודה
עריכת דין
מה נחשב לתאונת עבודה?

לצערנו תאונות עבודה מתרחשות בישראל מידי יום. בכל שנה מבקשים עשרות אלפי פונים סעד מהביטוח הלאומי בגין תאונות עבודה. יש חשיבות בהבנת המצב, מה צריך לעשות ומה האפשרויות העומדות בפני