5 הלוגואים היפים בישראל ומשמעותם

בעידן בו "היופי הוא בעיני המתבונן" קשה להכריע מהם 5 הלוגואים היפים בישראל. עם למעלה מחצי מליון עסקים שקיימים בישראל, נדמה שלא ניתן לדרג את הלוגואים המרשימים ביותר שקיימים. ועם זאת, לכבוד יום העצמאות ה – 70 למדינת ישראל, נערכו מספר שאלונים יוצאי דופן עבור החברה הישראלית. שאלון מעניין מאוד לתחום עיצוב לוגו הינו "מהו הלוגו האהוב עליך ביותר" אשר הכריע את השאלה שהיה נדמה שנותרה ללא תשובה.

 

אלו הם 5 הלוגואים היפים בישראל על פי משאל העם. אנו רוצים לתת קרדיט עבור חברה לקידום אתרים אשר נתנה לנו הסבר טכני ושיווקי על כל לוגו.

לוגו פופולרי ביותר

 

  • במקום הראשון: קבלו את טאקי

הכוכב הראשון שלנו להערב הינו משחק הקלפים הידוע "טאקי". המשחק אשר מקור שמו ביפנית הינו מפל מים זכה במקום הראשון בשאלון שנערך לכבוד יום העצמאות.

הלוגו עוצב על ידי ארי רון, מאיי ומעצב גרפי ישראלי שאייר את ספר הילדים "איה פלוטו".

הלוגו מכיל את השם טאקי באנגלית בצורה תלת-מימדית ומכיל את 4 הצבעים המובילים במשחק: ירוק, אדום, צהוב וכחול.

משמעות הלוגו: הלוגו עונה על הקריטריון החשוב ביותר בעת עיצוב לוגו מנצח – פשטות. מדובר בסך הכל בשם המשחק, ועם זאת ישנה חשיבה רבה מאחורי זאת. הצבעים, מתאימים לצבעי המשחק עצמו ומושכים רבות את תשומת לב המתבונן. בזכות הפשטות שישנה ללוגו, רבים מן המתבוננים זוכרים כבר בפעם הראשונה את המשחק ותוהים כיצד ניתן לשחקו.

 

  • במקום השני: קבלו את זהו זה

הלוגו שזכה במקום השני הינו הלוגו של זהו זה. "זהו זה" הינה תכנית בידור ישראלי ששודרה בערוץ 1 בין השנים 1978 ל – 1998. מדובר בתכנית אהובה מאוד על ידי הקהל הישראלי, ומסתבר שבהתאמה גם הלוגו שלה.

הלוגו עוצב על ידי רבקה גילגון.

משמעות הלוגו: הלוגו גם כן מכיל את שם תכנית הטלוויזיה בצורה ברורה, ועושה משחק עם הפונט. הלוגו מסתיים בסימן קריאה אשר מקבילה לסימן "ו" במילה "זהו" ובכך יוצר משחק מעניין בין שתי המילים.

 

  • במקום השלישי: קבלו את רשות הטבע והגנים

הלוגו שזכה במקום השלישי הינו הלוגו של רשות הטבע והגנים. הרשות אשר עיצבה מחדש את הלוגו שלה מכילה כעת את שמה של הרשות לצד הצבי.  הרשות מעניקה לתושבי ישראל שירותי טיול ברחבי הארץ, והופכות את שמורות הטבע בישראל למקום נקי, יפה ובטוח לבני האדם ולבעלי החיים.

משמעות הלוגו: הצבי אשר נמצא בלוגו הוא סמל לחיות הבר אשר עליהן לוקחת אחריות הרשות. תוכלו למצוא את הצבי בשפע של אתרים של הרשות ועל כן אין זה מפתיע שהצבי הוא דווקא החיה שנבחרה. צבע הלוגו הינו ירוק – משדר את השייכות לטבע. נקודה מעניינת נוספת היא שנדמה שהצבי מוביל את הטקסט "רשות הטבע והגנים".

 

במקום הרביעי: קבלו את חברת אל על, ובמקום החמישי: קבלו את מחלבות יטבתה – 2 חברות מצליחות בישראל אשר ללוגואים שלהן משמעות ייחודית ויפה.

לשיתוף מהיר לחצו כאן
מאמרים נוספים שיעניינו אתכם
הסכם ממון
פיננסים
מה חשוב לדעת על הסכם ממון?

הסכם ממון הוא חוזה משפטי הנערך בין בני זוג, לפני נישואיהם או במהלכם, וקובע את אופן חלוקת הרכוש וההתחייבויות ביניהם במקרה של גירושין או פטירה. הסכם זה יכול להגן על