מה תפקידו של עורך דין בנקים?

בית המשפט רואה את הבנקים כנושאים באחריות להתנהלות הוגנת מול הלקוחות שלהם. ראייה זו משמעה, שכאשר ישנה התנהלות בין לקוח לבנק שאליו הוא משויך, חובת הזהירות מוטלת ראשית כל על הבנק. למרות זאת, ניתן לראות כי במקרים רבים לקוחות נקלעים לסכסוך מול הבנק בעניינים פיננסיים שונים, וכאשר מוגשת תביעה חשוב לקחת סיוע משפטי של עורך דין בנקים שייצג את הלקוח בצורה הטובה ביותר.

תפקידו של עורך דין

אילו מקרים וסכסוכים עם הבנק, יצריכו סיוע משפטי?

שכירת שירותיו של עורך דין בנקים היא ללא ספק חיונית, אם לא הכרחית, במקרים של התנהלות בעייתית של הבנק ורצון להגיש תביעה. גם במקרים בהם הלקוח עצמו מודע לזכויותיו ובטוח בצדקתו, היכולת של פרקליט מומחה לנהל את התביעה בצורה היעילה והמקצועית ביותר, בוודאי תסייע להטות את הכף לטובת הלקוח, כאשר המקרה אכן מצדיק זאת.

אלו יכולים להיות מקרים של חסימת אשראי שלא בצדק, שיקים שחזרו או שקיבלו סירוב ללא כל סיבה אמיתית, משיכות יתר בסכומים גבוהים ועוד מקרים אחרים. לא כל בעיה או אי-הסכמה עם הבנק תצריך התערבות משפטית, ולעיתים בהחלט ניתן יהיה להגיע לפשרה באמצעות שיחה עם בכירי הבנק, והגעה אל עמק השווה. אבל כאשר המקרה מורכב במיוחד, נמשך זמן רב או שמעורבים בו סכומי כסף גבוהים, והנכם בטוחים בצדקתכם – מומלץ בהחלט לבחון אפשרות של הגשת תביעה נגד הבנק.

על מה צריך לשים דגש לפני שמגישים תביעה נגד הבנק?

אין ספק שמצוקה כלכלית של ממש והגבלה של הבנק בחשבון, כפי שקורה הרבה בטרם מוגשת תביעה, הם מעוררי כעס ורגשות עזים. אלו עלולים לעיתים להוביל להתנהלות שאיננה מושכלת אצל לקוחות, שבוודאי לא תועיל להגעה לפתרון הבעיה. סיוע מקצועי של עורך דין בנקים יכול לעזור בארגון כל הנתונים ובדיקתם באופן מסודר, תוך הגעה למסקנה לגבי הכדאיות של הגשת התביעה, תוך ראייה של המקרה בצורה אובייקטיבית.

כבכל תהליך הקודם להגשת תביעה, יש לאסוף כל מסמך ופרט העשוי לתמוך בצד התובע, זאת על מנת להגיע לשלב המשפט במוכנות מלאה, ולהגדיל את הסיכוי להשבת החיים הכלכליים לתיקונם.

משרד עורכי דין אורדן: https://www.ordanlaw.co.il

לשיתוף מהיר לחצו כאן
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
שיתוף ב linkedin
מאמרים נוספים שיעניינו אתכם
בית משפט - אילוסטרציה
עריכת דין
מהן הדרישות מחוות דעת מומחה לבית משפט?

חוות דעת משפטית על ידי מומחה היא שם כולל לכל חוות הדעת המקצועיות המוגשות לבית המשפט, בתחומים רבים ומגוונים. למעשה – בכל תחום שבו עוסקת התביעה. מומחה כזה יכול להיות

חברה בע
פיננסים
LLC – איך להקים אותה ומה החלופה

החלום האמריקאי גורם לישראלים רבים לתפוס את ארה"ב כארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות, אשר בשילוב עם המוח העסקי הישראלי, הכל אכן אפשרי בה. רבים מהישראלים מעוניינים להקים חברה בארה"ב ולהצליח בגדול.

עריכת דין
מה מוגדר על פי החוק בתור מעשה מגונה בקטין?

מתוך אינספור פגיעות שכל אחד מאתנו עלול לסבול מהן ולספוג במהלך חייו, הרי שפגיעה הקשורה למיניות ולמעשים מגונים הינה פגיעה חמורה יותר. מה בדיוק אומר החוק ומה נוכל לעשות אם