רשלנות רפואית בברית מילה – מה ניתן לעשות?

ברית מילה זהו אחד מהטקסים היהודיים הנהוגים במדינת ישראל. רוב מוחלט של הישראלים מחליטים למול את הבנים שלהם. בכתבה שלפניכם נסקור מקרים שבהם נגרם נזק בעת ביצוע ברית המילה בגלל רשלנות רפואית ומה ניתן לעשות במקרים אלה. 

 

ברית מילה במדינת ישראל – כמה נתונים מעניינים

בישראל ישנה הסכמה מקיר לקיר בקשר לחשיבות ביצוע של ברית מילה לתינוקות – הן כחלק מהשייכות לעם היהודי והן מבחינה בריאותית. בישראל מתקיימות מדי שנה 50 אלף בריתות מילה.

ממחקרים שונים עולה כי בישראל 97 אחוז מהגברים הישראלים הם נימולים, כאשר 93 אחוזים מתוכם  לא התלבטו בכלל בשאלה האם לעשות ברית מילה לבניהם אלא קיבלו זאת כמובן מאליו. הטקס היחיד שנמצא בהסכמה רחבה יותר מברית מילה, להבדיל, הוא קיום של טקס השבעה בו מתאבלים על קרוב משפחה שנפטר.

 

הנזקים הנפוצים שנגרמים כתוצאה מברית מילה

ברית מילה היא הליך רפואי ניתוחי לכל דבר ועניין, שבמהלכו מסירים את עורלת הפין לזכרים. בישראל ברית המילה מתבצעת בדרך כלל לילדים בגיל של שמונה ימים או במידה וקיימת איזו בעיה שמונעת זאת, אזי מספר ימים לאחר מכן.

בקהילות מוסלמיות מסוימות מבצעים את ברית המילה בגיל מבוגר יותר, דבר שעלול להגדיל את הסיכונים בהליך. הנזקים הנפוצים כתוצאה מברית מילה הם בדרך כלל נזקים שקשורים לחיתוך לא נכון של העורלה שגורמים לדימום, לחיתוך של איבר אחר או לזיהום קשה באזור הניתוח.

 

תביעת נזיקין בגין רשלנות רפואית בברית מילה

רשלנות בברית מילה יכולה להתרחש בכל אירוע של ברית מילה. רשלנות רפואית בברית מילה יכולה להתבצע גם במקרה של ביצוע הברית על ידי רופא כירורג בבית חולים מסודר. במקרה שהרשלנות הרפואית בעת ביצוע הברית גרמה לנזק חמור ולא הפיך לאיבר מינו של הילד, ניתן להגיש בשל כך תביעת נזיקין כנגד המוהל לשם קבלת פיצויים בגין נזקים אילו.

 

מהי העלות של עורך דין לתביעה שכזאת?

העלות של תביעה שכזאת בדרך כלל מורכב מעלות שכרו של עורך הדין, מעלות הגשת התביעה ומעלות קבלת חוות דעת רפואית לבית המשפט. עלות הגשת התביעה לבית המשפט היא קבועה ועולה בין 700 ל-1000 שקלים כתלות באיזו ערכאה מוגשת התביעה. עלות שכר הטרחה של עורך הדין ושל הרופא המומחה משתנה ממקרה למקרה. בדרך כלל עלויות אלה נעות בין 10 אלף שקלים לבין 20 אלף שקלים.

 

רשלנות רפואית בברית מילה – סיכום

ברית מילה היא טקס יהודי רפואי והוא מקובל בישראל בצורה נרחבת מאוד. כמעט כל הזכרים היהודים בישראל הם נימולים ורוצים למול גם את הילדים שלהם בעתיד. במקרה של רשלנות רפואית בעת ביצוע ברית מילה, ניתן להגיש תביעת נזיקין על הנזק שנגרם בעת ביצוע הפעולות הכירורגית.

רשלנות בברית מילה

לשיתוף מהיר לחצו כאן
מאמרים נוספים שיעניינו אתכם
הסכם ממון
פיננסים
מה חשוב לדעת על הסכם ממון?

הסכם ממון הוא חוזה משפטי הנערך בין בני זוג, לפני נישואיהם או במהלכם, וקובע את אופן חלוקת הרכוש וההתחייבויות ביניהם במקרה של גירושין או פטירה. הסכם זה יכול להגן על