נקלעתם לתאונת דרכים ואתם לא יודעים מי אשם? למה חשוב לפנות לעו"ד

תאונות דרכים רבות מתרחשות מבלי שהנוכחים במקום יודעים להצביע על האשם בדבר. תרחיש זה מוביל לתסכול רב בקרב הנהגים שרוצים לקבל תשובה ברורה בנושא. מדריך זה עולה, כדי לסייע למי שחוו את התרחיש המדובר מקרוב. הישארו כאן ותגלו למה עליכם לפנות לעורך דין בהקדם האפשרי במקרה שכזה.

 

סיבה ראשונה – כדי להגן על הזכויות שלכם

אתם חייבים לפנות לעורך דין ממש עכשיו, מכיוון שזה יסייע בהגנה על הזכויות המשפטיות שלכם. הוא יבטיח שלא תנוצלו על ידי הגורמים האחרים שלקחו חלק בתאונה או על ידי חברות הביטוח שעשויות לנצל את ההזדמנות ולהפיל עליכם את האשמה. מדובר בעניין שחשוב להכיר בו מקרוב, מכיוון שאי הסתייעות מצד עורך דין מומלץ עשויה להוביל לקבלת האשמות קשות נגדכם.

 

סיבה שנייה – כדי לקבל הכוונה משפטית

סביר להניח שאינכם מכירים במידע שקבוע בחוק בכל הנוגע לתאונות דרכים. לכן, אתם צריכים לקבל הכוונה משפטית מצד עורך דין שיוכל לציין בפניכם את הצעדים שתצטרכו לבצע מיד לאחר התאונה. חשוב לציין שיישום הליך זה יאפשר לכם לנווט בתוך ההליך המשפטי המורכב בקלות יחסית. שימו לב, אם השתכנעתם ואתם רוצים לפנות להתייעצות עם עורך דין לתאונות דרכים, תצטרכו ליישם את הטיפ שיוצג בפסקה הבאה.

עורך דין לתעבורה

קבלו טיפ של מומחים: פנו לעורך הדין הטוב ביותר בתחום

תאונת דרכים שנגרמה מסיבה לא ברורה עשויה להיות עניין מורכב עבור מי שלוקחים בה חלק. אם מצאתם את עצמכם במצב שכזה, אתם צריכים לפנות לעורך דין שעונה על הקריטריונים הבאים:

  • נחשב לשם דבר בתחום
  • בעל ניסיון רב בתאונות דומות
  • נכתבו אודותיו חוות דעת חיוביות

דעו שתוכלו לקבל מידע רלוונטי אודות עורך הדין הנבחר, תוך קריאת חוות דת שמופיעות בפלטפורמות שונות ברשת, לדוגמא: פורומים משפטיים, קבוצות פייסבוק ועוד.

 

סיבה שלישית: כדי לאסוף ראיות באופן מקצועי

תאמינו לנו, איסוף ראיות זה הדבר האחרון שתחשבו עליו לאחר מעורבות בתאונה. שכן, מדובר בהלם שמוביל לא פעם לשיתוק וחוסר אונים. אתם צריכים לפנות לעורך דין מוסמך מיד לאחר התאונה, משום שזה יסייע לכם באיסוף ושימור הראיות. מדובר בין היתר בדברים הבאים:

  • הצהרה של עדים שהיו בקרבת מקום
  • דו"חות שנכתבו על ידי שוטרים
  • תיעוד רפואי מלא

המסמכים הללו יכולים לסייע לא פעם במציאת האשם בתאונה.

 

מילים אחרונות לסיום

נהגים והולכי רגל שהיו מעורבים בתאונה שלא ידוע ממה היא נגרמה, צריכים לפנות לעורך דין מומלץ שיגן על הזכויות שלהם, יאסוף ראיות מזירת התאונה ויעניק להם הכוונה משפטית מקצועית. יישום של פעולות אלה צפוי להוביל למציאת האשמים בתאונה, כך שראוי לבצע אותם בהקדם האפשרי. בשלב זה אתם מכירים בחשיבות של עניין זה, כך שנותר לכם רק ליישם את הטיפים שהוצגו לעיל.

חוק התעבורה

לשיתוף מהיר לחצו כאן
מאמרים נוספים שיעניינו אתכם
הסכם ממון
פיננסים
מה חשוב לדעת על הסכם ממון?

הסכם ממון הוא חוזה משפטי הנערך בין בני זוג, לפני נישואיהם או במהלכם, וקובע את אופן חלוקת הרכוש וההתחייבויות ביניהם במקרה של גירושין או פטירה. הסכם זה יכול להגן על

מה נחשב לתאונת עבודה
עריכת דין
מה נחשב לתאונת עבודה?

לצערנו תאונות עבודה מתרחשות בישראל מידי יום. בכל שנה מבקשים עשרות אלפי פונים סעד מהביטוח הלאומי בגין תאונות עבודה. יש חשיבות בהבנת המצב, מה צריך לעשות ומה האפשרויות העומדות בפני