עורך דין סכסוכי שכנים: באילו מקרים יש לפנות אליו

מגורים בבניינים משותפים יכולים להיות פעמים רבות לא נעימים כאשר מסתכסכים עם השכנים מסיבות שונות עד כדי הגשת תביעות משפטיות או פנייה

לתהליכי גישור.

המאמר יפרט באילו מקרים יש לפנות לעורך דין סכסוכי שכנים.

 

סכסוכי שכנים נפוצים

אנשים רבים מתגוררים בבתים משותפים או בבתים פרטיים מוקפים שכנים. ישנם מקומות בהם השכנים מגיעים להסכמה בנוגע למחלוקות שונות ואחרים פחות. כאשר מדובר על סכסוך שכנים הוא לעיתים יכול לגרור אחריו אלימות פיזית או מילולית, הטרדות חוזרות ונשנות והתנהגויות שליליות אחרות שאינן צפויות. לרוב הריבים בין השכנים הם על מקום חנייה, נזילות העוברות משכן לשכן וגורמות לרטיבות בדירה, הסגת גבול לשטח הבית, רעש בשעות לא קונבנציונאליות, שיפוץ הבניין או אי תשלום מיסי ועד הבית. חשוב שהשכנים לא יגיעו למצבים אלימים כפי ששומעים מדי פעם בחדשות ולנהל את חייהם ביחד ולכן עליהם ליישב את הסכסוך.

 

מתי פונים לעורך דין סכסוכי שכנים?

פנייה לעורך דין סכסוכי שכנים תעשה לאחר ניסיונות פנייה בנועם לשכנים ובקשות חוזרות ונשנות ליישב את הסכסוך אך ללא הצלחה. במידה וכלו כל הקצין ולא מגיעים לפשרה מומלץ לפרוש את הסיפור בפני עורך הדין שיביע את דעתו ויבחר את דרך הפעולה הטובה ביותר להפסקת הסכסוך. עורך הדין יכול לגשר בצורה יעילה בין השכנים ובמקרים אחרים להגיש תביעה משפטית. למשל, כאשר שכן אחד עושה שימוש בקרקע של שכן אחר ומביא את השכן שהשטח שלו לבנות גדר או להציב שמירה על המקום. גם במקרה של ענפי עץ הפולשים לשטח של השכן או חוסמים את חלונותיו ניתן להגיש תביעה אם אין פתרון אחר. עורך דין סכסוכי שכנים מעניק גם ייעוץ לבניינים משותפים כאשר הם רוצים לנסח תקנון משותף על מנת למנוע מחלוקות על גובה תשלום ועד הבית, הוצאות על שיפוץ הבניין, ניקיונו, מה קורה כאשר הבניין אינו מתוחזק כראוי וכיוצא בזה.

 

חוסר הסכמה על שטחים משותפים

שטחים משותפים בבניינים בהם גרים מספר שכנים כוללים את חדר המדרגות, המקלט, מחסן משותף, חדר אשפה, חצר הבניין, גג, מעלית וכד'. ככל שגרים בבניין יותר דיירים ישנה יכולת לשכור חברת אחזקות שתשרת את צרכי הדיירים מבחינת החלקים המשותפים ותגבה תשלום אותו קבעו מראש ותשלומים על הוצאות חד פעמיות כמו צביעת הבניין, תיקון המעלית וכד'. ביחד עם זאת, למרות שחברת אחזקות מקצועית עורכת חוזה עם הדיירים ואחראית על השטחים המשותפים, אין היא עוסקת בסכסוכי שכנים ואינה מתערבת במצבים כמו שימוש בשטח משותף לצורך פרטי. לפיכך, בין אם מדובר על סכסוך עקב שיפוץ הדירה הפרטית או עקב השארת זבל בחלקים משותפים באופן קבוע יש לפנות לסיוע של עורך דין כדי לגשר על הפערים.

 

פטיש

לשיתוף מהיר לחצו כאן
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
שיתוף ב linkedin
מאמרים נוספים שיעניינו אתכם
מעשנה
כללי
מעשנה – מצרך נחוץ לגינה

בזמן האחרון ישנה עלייה משמעותית בשימוש במעשנה בגינות פרטיות רבות ברחבי הארץ. המעשנה הייתה נחשבת עד לא מזמן לכלי להכנת בשרים שמיועד אך ורק למקצוענים בתחום. אך ככל שהזמן עובר,