עו"ד צבאי יכול לעזור לי לצאת מהצבא?

עורך דין צבאי יכול לטפל בהליך שחרור מהצבא והגשת בקשות מיוחדות על רקע רפואי, פיזיולוגי או נפשי. כמו כן, התייעצות עם עורך דין שבקיא בדיני הצבא חשובה גם כי הוא מכיר את סדר הפעולות לקבלת פטור מהשירות הפעיל

שחרור מהצבא היא משימה מורכבת שמחייבת התנהלות בירוקרטית ארוכה מול שורה ארוכה של גורמים. קודם כל, יש הבדל בין מועמדים לשירות ביטחון שבכלל לא רוצים או לא יכולים להתגייס – לבין כאלה שכבר התגייסו ועכשיו מבקשים שחרור מוקדם. כמו כן, קיימים הבדלים משמעותיים בין האופן שבו הצבא מתייחס אל שחרור על רקע רפואי, פיזיולוגי או פסיכולוגי.

החדשות הטובות הן שהתייעצות עם עורך דין צבאי תסייע לעבור את התהליך מהר ובסיכויי הצלחה גבוהים יותר. בשביל שזה יקרה, צריך לערב את עורך הדין שמכיר את הדין הצבאי כמה שיותר מוקדם.

 

מה עושה עורך דין צבאי?

עורך דין צבאי יכול לעזור לצאת מהצבא בכמה אופנים. ראשית, הוא יודע בדיוק איך הכי נכון לטפל בתהליך ובבקשות. בזכות היכרות של עורך הדין הצבאי עם האופן שבו הבקשה נבדקת, הוא יכול לסייע לכל מועמד לשירות ביטחון או אפילו לחיילים בשירות סדיר להגיש את הטפסים הרלוונטיים והמשכנעים.

מבחינה פרקטית, עורך הדין גם מעורב באופן שבו מצרפים מסמכים לבקשה ובדרך שבה ממלאים את הטפסים הייעודיים. אם רוצים למנוע טעות קטנה שעושה צרות גדולות, התייעצות עם עורך דין צבאי היא תנאי בסיסי. מן הצד השני, בקשה שמוגשת בחתימת עורך דין גם תקבל יחס רציני יותר – כי הוא בעצמו מכיר היטב את הדין, התהליך והשלבים שעומדים להתבצע.

 

הכוונה באמצעות התייעצות עם עורך דין

האמת היא שאפשר לערב עורך דין בשלבי התייעצות מוקדמים ולצורך בדיקה תאורטית של אחוזי ההצלחה. אם מתייעצים עם עורך דין צבאי, מקבלים ייעוץ והכוונה להמשך התהליך ושומעים ממנו על סמך ניסיונו מה עומד לקרות. בתהליך של מתן פטור משירות ביטחון פעיל, התייעצות כזו חשובה כדי להעריך את הסיכוי לכך שהבקשה תאושר.

חשוב לזכור שלעורך דין צבאי יש את הקשרים הנדרשים במשרד הביטחון ובאגף השיקום. בין היתר, קשרים אלו עוזרים לעורך הדין להתעדכן באופן שבו הבקשה מטופלת. בנוסף, הוא יכול להגיב אם מתרחשים שינויים בתקנות, בחוקים או במצבים שמאפשרים קבלת הקלה או שחרור.

 

חשיבות של בחירת עורך דין מתאים

מכל האמור לעיל אפשר להבין לא רק איך עורך דין צבאי יכול לעזור להשיג שחרור מהצבא, אלא גם עד כמה חשוב לבחור אותו בצורה נכונה. בשביל שעורך הדין יספק את השירות המתאים ללקוחות שלו, הוא חייב להיות בעל ניסיון. כמו כן, צריך לבחור עורך דין שמתמחה בדין הצבאי בכלל ובאופן שבו משיגים שחרור משירות בפרט.

 

צבאי

לשיתוף מהיר לחצו כאן
מאמרים נוספים שיעניינו אתכם
הסכם ממון
פיננסים
מה חשוב לדעת על הסכם ממון?

הסכם ממון הוא חוזה משפטי הנערך בין בני זוג, לפני נישואיהם או במהלכם, וקובע את אופן חלוקת הרכוש וההתחייבויות ביניהם במקרה של גירושין או פטירה. הסכם זה יכול להגן על

מה נחשב לתאונת עבודה
עריכת דין
מה נחשב לתאונת עבודה?

לצערנו תאונות עבודה מתרחשות בישראל מידי יום. בכל שנה מבקשים עשרות אלפי פונים סעד מהביטוח הלאומי בגין תאונות עבודה. יש חשיבות בהבנת המצב, מה צריך לעשות ומה האפשרויות העומדות בפני