תפקידם של מומחים רפואיים בתביעות מחלות קשות

תביעות מחלות קשות הן תביעות מורכבות, הדורשות הוכחה משפטית של קשר סיבתי בין מחלת התובע לבין אירוע מזיק, כגון רשלנות רפואית או חשיפה לחומרים מסוכנים. מומחים רפואיים ממלאים תפקיד מכריע בהוכחה זו ובהערכת הנזק שנגרם לתובע כתוצאה מהמחלה. על תפקידם של מומחים רפואיים בתביעות מחלות קשות – במאמר הבא.

 

סוגי המומחים הרפואיים

 • מומחים רלוונטיים לתחום המחלה – בהתאם לסוג המחלה, ייתכן שיהיה צורך במומחים מתחומים שונים, כגון אונקולוגים, נוירולוגים, קרדיולוגים, פסיכיאטרים ועוד.
 • מומחים בתחום הרשלנות הרפואית – רופאים מומחים בתחום זה יכולים לקבוע אם התנהגות הצוות הרפואי הייתה רשלנית וגרמה למחלה או החמירה אותה.
 • מומחים בתחום הנכות – רופאים אלו יכולים להעריך את מידת הנכות שנגרמה לתובע כתוצאה מהמחלה ואת השפעתה על תפקודו ועל יכולת עבודתו.
 • מומחים בתחום הפסיכולוגיה – פסיכולוגים ופסיכיאטרים יכולים להעריך את הנזק הנפשי שנגרם לתובע כתוצאה מהמחלה, כגון חרדה, דיכאון ופוסט טראומה.
 • מומחים כלכליים – מומחים אלו יכולים להעריך את הנזק הכלכלי שנגרם לתובע כתוצאה מהמחלה, כגון אובדן שכר עבודה, הוצאות רפואיות מיוחדות ועוד.

מומחה לקרדיולוגים

תפקידיהם של מומחים רפואיים

 • ביצוע בדיקות רפואיות – המומחים יבצעו בדיקות רפואיות לתובע על מנת לאבחן את מחלתו, להעריך את חומרתה וקביעת הקשר הסיבתי בין המחלה לבין האירוע המזיק.
 • עריכת חוות דעת רפואיות – המומחים יערכו חוות דעת מקצועיות המפרטות את ממצאיהם, ניתוחם המקצועי וקביעותיהם לגבי הקשר הסיבתי והנזק שנגרם. בעת הליך התביעה, עו"ד נזיקין יפנה אתכם למומחים הנכונים.
 • עדות בבית משפט – המומחים עשויים להידרש להעיד בבית משפט על מנת להסביר את חוות דעתם ולעמוד בחקירה נגדית.

 

חשיבותם של מומחים רפואיים

 • ידע מקצועי – מומחים רפואיים מספקים לבית המשפט ידע מקצועי חיוני לצורך הכרעה בתביעות מורכבות אלו.
 • הוכחת הקשר הסיבתי – חוות דעת המומחים הן ראיות משפטיות חשובות להוכחת הקשר הסיבתי בין המחלה לבין האירוע המזיק.
 • הערכת הנזק – המומחים מסייעים בהערכת הנזק שנגרם לתובע כתוצאה מהמחלה, הן מבחינה פיזית והן מבחינה נפשית וכלכלית. הערכת הנזק כוללת, בין היתר, את הפגיעה ביכולת התפקוד, את הפסדי השכר, את הצורך בטיפולים רפואיים, את הכאב והסבל ועוגמת נפש.
 • חיזוק סיכויי ההצלחה של התביעה – חוות דעת מקצועיות של מומחים רפואיים מנוסים יכולות לחזק משמעותית את סיכויי ההצלחה של התביעה.

 

בחירת מומחים רפואיים

חשוב לבחור מומחים רפואיים בעלי מוניטין וניסיון בתחום רלוונטי וכן מומחים מנוסים בהכנת חוות דעת משפטיות. מומלץ להתייעץ עם עורך דין נזיקין המתמחה בתביעות מחלות קשות לקבלת סיוע בבחירת המומחים המתאימים.

 

סיכום

מומחים רפואיים ממלאים תפקיד חיוני בתביעות מחלות קשות. חוות דעתם המקצועיות הן כלי משפטי חשוב להוכחת הקשר הסיבתי, הערכת הנזק וחיזוק סיכויי ההצלחה של התביעה. בחירת מומחים רפואיים מנוסים ובעלי מוניטין היא קריטית להצלחת התביעה.

מומחה לנוירולוגים

לשיתוף מהיר לחצו כאן
מאמרים נוספים שיעניינו אתכם
תג רכב נכה
כללי
תוקף תו נכה לרכב: מתי ואיך מחדשים?

תו הנכה לרכב הוא אחד הכלים החשובים ביותר עבור אנשים עם מוגבלויות, והוא מאפשר להם להנות מהטבות חניה והקלה בתנועה. תהליך החידוש של תו הנכה יכול להיות מסובך לעיתים, ולכן

אמא ואבא עם ילדם
עורך דין משפחה
להביא לעולם ילד ללא נישואין – המדריך המשפטי

הבאת ילד לעולם ללא נישואין היא תהליך מורכב המעלה שאלות רבות בתחום המשפטי. הורים רבים מעדיפים להיערך מראש ולדעת מהן זכויותיהם וחובותיהם כדי להבטיח את טובת הילד ואת הזכויות של