מהו כפל מס וכיצד לא לשלם מיסים פעמיים?

חבות המס של כל אחד ואחת מאיתנו, שכירים ועצמאיים כאחד, מהווה נדבך חשוב בתקציב המדינה ומאפשרת לה לצמוח ולהתפתח. יחד עם זאת, מומלץ לוודא כי אנחנו לא משלמים יותר ממה שאנחנו צריכים לשלם בפועל, בין השאר באמצעות כפל מס

 

מהו כפל מס?

כאזרחים שומרי חוק, כולנו משלמים את חבויות המס השונות המוטלות עלינו, כאשר בין אם אנחנו מבינים את החשיבות של תשלום המיסים ובין אם משלמים את המיסים כחלק מהשגרה, כדאי לבדוק שאנחנו לא משלמים יותר מס ממה שאנחנו צריכים לשלם בפועל.

כך, כפל מס הוא מצב בו שני גורמים גובים מאיתנו מס על אותה הכנסה או פעולה פיננסית, כאשר מקובל להבחין בין מצב של כפל מס משפטי, המוכר בעיקר במקרים בהם אדם עובד בחו"ל ומשלם מס למדינה בה הוא עובד וכן למדינת המוצא, לבין מצב של כפל מס כלכלי, הנפוץ בעיקר אצל תאגידים וחברות, בשל שיטת המיסוי הדו שלבית.

 

אמנה למניעת כפל מס

עולם מס מורכב מדינים וסעיפים משפטיים רבים, כך שחשוב להתייעץ עם עו"ד המתמחה בדיני מיסוי כדוגמת עו"ד משה קריסי על מנת לבחון היטב את גובה תשלומי המס שאתם משלמים ובמידת הצורך, אף לקבל החזרי מס. בין המושגים החשובים שכדאי להכיר בנושא כפל מס, נמצאת האמנה למניעת כפל מס.

אמנה זו היא הסכם בין מדינות, אשר הגיעו להסדרי מיסוי בגין סוגים שונים של הכנסה, כך שהנישומים לא ישלמו כפל מס לשתי מדינות, על אותה ההכנסה. כך, מדינת ישראל חתומה על אמנה זו עם מדינות רבות, באופן המאפשר לישראלים רבים לשלם רק את הפרש המס הנותר לאחר תשלום המס במדינה בה נוצרה ההכנסה.

 

כך תימנעו מלשלם מיסים פעמיים

עבור מרבית האנשים, ההתעסקות בנושא המיסים נחשבת למרתיעה למדי, הן בשל הבירוקרטיה הרבה ודיני המס המסועפים והן בשל הפחד מפני גילויים על 'חובות נשכחים', כך שפעמים רבות אנשים רבים לא שמים לב שהם משלמים יותר מס ממה שהם מחויבים בפועל.

כדי להימנע מתשלום מיסים פעמיים, חשוב ומומלץ להתייעץ עם עו"ד המתמחה בדיני המיסים ומכיר היטב את לשון החוק, כך שיוכל לסייע לכם ולהעניק ליווי וייעוץ מקיף, גם במקרים בהם התברר כבר כי שילמתם מס כפול, תוך בדיקת האפשרות לקבל החזרי מס בהתאם.

 

למה דווקא עו"ד מס?

פעמים רבות עולה השאלה למה כדאי להיעזר דווקא בעו"ד המתמחה בדיני המס ולא ביועצי מס או רואי חשבון, אשר לכאורה נושא המס הוא המגרש הביתי שלהם, כך שהם צריכים להיות הכתובת הראשונה. אך למעשה, בכל הקשור לדיני המיסוי, ישנם מקרים מורכבים במיוחד, המחייבים ייצוג משפטי נאות, על מנת להבטיח כי הזכויות המשפטיות שלכם יישמרו באופן המיטבי ביותר במיוחד באופן בו שילמתם פעמיים מס.

 

לסיכום

את חובת המס המוטלת עלינו יש לשלם כפי שנדרש מאיתנו, כאשר מומלץ לוודא שאנחנו לא משלמים פעמיים, מקרה נפוץ למדי בעיקר אצל תאגידים וחברות וכן במקרה של עבודה בחו"ל. כדי להימנע מתשלום מס כפול, ההמלצה הרווחת היא, להיעזר בשירותיו של עו"ד מס מקצועי.

כפל מס

 

לשיתוף מהיר לחצו כאן
מאמרים נוספים שיעניינו אתכם
תג רכב נכה
כללי
תוקף תו נכה לרכב: מתי ואיך מחדשים?

תו הנכה לרכב הוא אחד הכלים החשובים ביותר עבור אנשים עם מוגבלויות, והוא מאפשר להם להנות מהטבות חניה והקלה בתנועה. תהליך החידוש של תו הנכה יכול להיות מסובך לעיתים, ולכן

אמא ואבא עם ילדם
עורך דין משפחה
להביא לעולם ילד ללא נישואין – המדריך המשפטי

הבאת ילד לעולם ללא נישואין היא תהליך מורכב המעלה שאלות רבות בתחום המשפטי. הורים רבים מעדיפים להיערך מראש ולדעת מהן זכויותיהם וחובותיהם כדי להבטיח את טובת הילד ואת הזכויות של