מהו החזר מס על ביטוח חיים?

כל מי שנדרש לקחת משכנתא על מנת לרכוש דירה, נדרש לרכוש ביטוח חיים.

מעבר לכך, גם מי שמבקש לדאוג ליקרים לו בשעה פטירתו רוכש לעצמו ביטוח חיים.

כלומר, חלק ניכר מהאוכלוסייה הבוגרת בישראל מפרישה מידי חודש כספים לטובת כיסוי למקרה פטירה.

תשלום הפרמיה החודשית בעבור ביטוח החיים הוא תשלום הזכאי בפטור ממס.

בפסקאות הקרובות נבחן את שאלת החזר המס כנגד ביטוח חיים.

 

ביטוח חיים – מהו?

ביטוח חיים הוא ביטוח למקרה פטירה. בעת פטירת המבוטח יקבלו מוטבי הביטוח תגמול חודשי או תשלום חד פעמי משמעותי. תגמול זה יתקבל גם במקרה של נכות קשה או אובדן כושר עבודה. במקרים רבים, מלבד הדאגה לקרובים לנו, הסיבה לרכוש ביטוח חיים היא חיוב הבנק כתנאי לנטילת משכנתא. הבנק, אשר מבקש להגן על עצמו במקרה של פטירת הלווה, דורש הצגת פוליסת ביטוח חיים בסך הכספי המלווים על ידי הבנק. כך, במקרה של פטירה, כספי הביטוח יועברו אל הבנק בעוד הבית עצמו יוותר בידי שיירי בעל הביטוח. ביטוח חיים מאפשר מידה רבה של ביטחון כלכלי לתאים משפחתיים המבקשים להגן על עצמם בעת אירוע אסוני.

 

החזר מס כנגד ביטוח חיים

החזר מס הוא למעשה החזר כספים אשר נגבו שלא לצורך על ידי רשות המסים. רשות המיסים גובה מס מידי חודש, על בסיס הערכת הכספים שהנישום יכניס במהלך שנה שלמה. כלומר, פעמים רבות האומדן שמבצעת רשות המיסים לוקה בחסר, ובסוף השנה מתברר שהכספים שנגבו נגבו ביתר. כשמדובר על ביטוח חיים גובה החזר המס הניתן עומד על גובה סך הכספים ששולמו לקרן הביטוח. גובה ההחזר עומד על 25% מסך הכספים שהופקדו לקרן. עם זאת, ישנה תקרת הפקדה העומדת על כ-34 אלף ₪, אך זו משתנה מעת לעת. יש להדגיש כי החזר המס הוא בעבור כל מבוטח ולא כתא משפחתי.

 

איך עושים את זה?

השאלה איך מבצעים החזר מס על ביטוח חיים היא שאלה שכיחה וטבעית. השיטה שונה בין שכירים ועצמאיים. שכיר שהביטוח שלו משולם על ידי המעסיק יכול לבקש את החזר הכספים דרך אחראי הכספים שלו ולקבלם דרך התלוש. בשונה מכך, מי שאינו מקבל את הביטוח דרך המעסיק נדרש לעשות זאת לבד. יש למלא טופס 135 מאתר רשות המיסים ולבקש טופס 106 מהמעסיק. לאחר מכן יש לפנות לחברת הביטוח ולבקש אישור על סך ההפקדות שבוצעו. את הבקשה מגישים פיזית לפקיד השומה באזורכם.

 

מה צריך לדעת?

לפני שאתם ניגשים לבצע החזר מס בעבור ביטוח החיים שלכם עליכם להקדיש זמן תחילה לקריאה ולהבנת הסוגיה. אילו לא תעשו כן, תעמדו בפני קושי לבצע את החזר המס ותיאלצו להשלים טפסים ונתונים שונים הנדרשים לשם כך. לכן, קרא עוד בפורטל הביטוח, בו תוכל למצוא מידע רב ושימושי.

 

דולרים

לשיתוף מהיר לחצו כאן
מאמרים נוספים שיעניינו אתכם
הסכם ממון
פיננסים
מה חשוב לדעת על הסכם ממון?

הסכם ממון הוא חוזה משפטי הנערך בין בני זוג, לפני נישואיהם או במהלכם, וקובע את אופן חלוקת הרכוש וההתחייבויות ביניהם במקרה של גירושין או פטירה. הסכם זה יכול להגן על

מה נחשב לתאונת עבודה
עריכת דין
מה נחשב לתאונת עבודה?

לצערנו תאונות עבודה מתרחשות בישראל מידי יום. בכל שנה מבקשים עשרות אלפי פונים סעד מהביטוח הלאומי בגין תאונות עבודה. יש חשיבות בהבנת המצב, מה צריך לעשות ומה האפשרויות העומדות בפני