האם זה משתלם לשכור מתווך בבלעדיות

יש לכם דירה אותה אתם רוצים למכור או להשכיר, אתם פונים למתווך דירות והוא מציע לכם בלעדיות.

כיוון שאתם לא מומחים לנושא, אתם אומרים לו שתחשבו על זה ורצים לבדוק מה זה אומר.

אז במיוחד בשבילכם הכנו מדריך שבו נסביר לכם מה זה בלעדיות בתיווך, באילו מקרים זה ישתלם לכם ובאילו מקרים כדאי להימנע מכך.

 

מה זה בעצם בלעדיות בתיווך

בלעדיות זה אומר שאת כל האחריות על מכירת הדירה או השכרתה אתם נותנים למתווך יחיד. חשוב לציין שבלעדיות בתיווך תמיד תהיה מוגבלת בזמן, על פי החוזה שתסגרו ביניכם לבין המתווך, ועד לתקופה שלא תעלה על 6 חודשים. במשך הזמן הזה המתווך יעשה הכול על מנת למכור או להשכיר את הדירה, וזאת כדי להרוויח את דמי העמלה המקובלים.

 

מה מקבלים כאשר שוכרים מתווך בבלעדיות

המתווך אחראי לכל המאפיינים של מכירת הדירה. המתווך ייתן את חוות דעתו לגבי המחיר הרצוי – בהתאם לאיכות הדירה ואיכות השכונה.

המתווך יחל בקמפיין שיווק אותו יפרסם בלפחות שני אמצעי מדיה. אך כנראה שהוא ישתמש ביותר מכך. הוא גם יפנה למאגר הלקוחות הפרטי שלו, וינסה למצוא קונה לדירה בכל דרך אפשרית. לפיכך יש יתרון לשכור שירותיו של מתווך מהאזור שלכם. כך שאם אתם למשל מוכרים דירה בחולון חפשו משרדי תיווך בחולון שלהם מאגרי לקוחות מהאזור.

בנוסף, המתווך אחראי על עצם המשא ומתן במכירה. למצוא לקוחות פוטנציאליים זה קל, הרבה אנשים מתקשרים לשאול שאלות ולברר. אך לסגור את העסקה? זה כבר עניין אחר. אז בתור בעל מקצוע מומחה לנושא, המתווך יעשה בשבילכם את העבודה וינהל את המשא ומתן מול הקונה עד לרגע המכירה.

 

יתרונות התיווך הבלעדי

הנה לפניכם רשימה של יתרונות הבלעדיות בתיווך:

  • מאמץ – מתווך בלעדי ישקיע את כל האנרגיה שלו במכירת הדירה כיוון שהוא לא חושש שמתווך אחר יעקוף אותו בסיבוב.
  • שיווק – אתם תחסכו הרבה כסף על שיווק שהייתם אמורים לעשות בעצמכם.
  • יוקרה – דירות שנמכרות בתיווך בלעדי נחשבות ליותר איכותיות.
  • מהירות – סביר שהדירה תימכר מהר יותר כאשר מושקע מאמץ בלעדי למכור אותה.
  • פה לאוזן – בין המתווכים יש תחרות אך כאשר הדירות בבלעדיות הם נוהגים לשתף אותן ביניהם וכך קהל היעד מתרחב.

 

חסרונות הבלעדיות

החסרונות העיקריים הם שלא תוכלו לפנות למתווך נוסף בזמן הזה, ולכן אם הצלחתם בעצמכם למצוא קונה לדירה, עדיין תצטרכו לשלם את העמלה המוסכמת למתווך. זה אומר שאם המתווך שלכם לא אמין הוא עלול לעשות לכם בעיות, לכן חשוב לקבל המלצות לפני שפונים למתווך.

 

לסיכום

מכירת דירה היא רגע חשוב בחייכם. בין אם בחרתם במתווך רגיל או בלעדי, דאגו שהוא יהיה אדם אמין. כך תהיו בטוחים שאתם יכולים לשבת בנחת בביתכם ומישהו יעשה בשבילכם את כל העבודה הקשה עד המכירה.

השקעה פיננסית

 

לשיתוף מהיר לחצו כאן
מאמרים נוספים שיעניינו אתכם
הסכם ממון
פיננסים
מה חשוב לדעת על הסכם ממון?

הסכם ממון הוא חוזה משפטי הנערך בין בני זוג, לפני נישואיהם או במהלכם, וקובע את אופן חלוקת הרכוש וההתחייבויות ביניהם במקרה של גירושין או פטירה. הסכם זה יכול להגן על

מה נחשב לתאונת עבודה
עריכת דין
מה נחשב לתאונת עבודה?

לצערנו תאונות עבודה מתרחשות בישראל מידי יום. בכל שנה מבקשים עשרות אלפי פונים סעד מהביטוח הלאומי בגין תאונות עבודה. יש חשיבות בהבנת המצב, מה צריך לעשות ומה האפשרויות העומדות בפני