חיזוק מבנים לרעידות אדמה: כך תערכו לחורף הבא

כל הארץ מדברת מזה כמה שנים על רעידת אדמה אפשרית, שכן ישראל נמצאת במקום יחסית בעייתי ואסטרטגי במובן הזה. לכן ברור מדוע גם אתם, ושאר בעלי הדירות בבניין שלכם, תוהים האם לא הגיע הזמן לעשות משהו בנידון. בכל הארץ אפשר לראות שיש לא מעט פרויקטים של תמ"א 38 שעובדים עליהם, אז למה שלא תחשבו על האפשרות הזאת גם אתם? חיזוק מבנים לרעידות אדמה זו כמובן עבודה מקצועית לכל דבר, אך כאשר היא נעשית על ידי אנשי מקצוע רציניים וטובים, אתם בהחלט יכולים לישון בשקט. בנוסף לכך, כמו שאתם בוודאי יודעים, במסגרת אותם פרויקטים של חיזוק מבנים מפני רעידות אדמה, ניתן גם להגדיל את שטח הדירות. לא אחת מוסיפים גם דירות בבניין, מקומות חניה ואפילו מרפסות, כך שאין לכם מה להפסיד אם תבחרו לעשות את זה.

בית הרוס

מה עוד כדאי לעשות בבניין כדי להגן עליו?

עוד בעיה שעלולה להיווצר בבניינים ישנים זו כמובן בעיה של רטיבות, אטימות לא מספיק טובה ובסופו של דבר – חורף קר ולא בטיחותי. לכן, אם אתם רוצים להימנע מהמצב הזה ואם אתם רוצים להבטיח שתעברו את החורף הקרוב בשלום, לא כדאי שתדחו את ההשקעה בבניין שלכם. זה לא משנה אם אתם חושבים לפנות אל חברות כמו און הנדסה שעוסקות בפיתוח של פטנטים שונים בתחום או שאתם פשוט רוצים לעשות שיפוצים כלליים בבניין. מה שבטוח זה שלא כדאי לדחות את זה, כי למה שתחששו גם בחורף הבא מכך שהבניין שבו אתם חיים אינו מספיק יציב.

לאיזה מומחים כדאי לפנות?

בין אם אתם רוצים לעשות תמ"א 38 בבניין שלכם ובין אם אתם חושבים על כל דרך אחרת לחיזוק המבנה, יש דבר אחר שלא תוכלו להתפשר עליו והוא: על בחירת אנשי המקצוע שלכם. לא בכל חברה מקצועית שעוסקת בתחום הזה תוכלו למצוא את אנשי המקצוע הכי טובים שיש. לכן, אם אתם יכולים לקרוא דבר או שניים אודות המומחים שבידיהם תפקידו את המשימה, למה שלא תעשו זאת? שימו לב שכאשר מדברים על חיזוק המבנה שלכם לקראת החורף או מפני רעידות אדמה,  אין כל מקום לקחת סיכונים מיותרים. זה אומר שתמיד עדיף יהיה אפילו לשלם יותר אם זה מה שיוביל אתכם לאנשי המקצוע הכי טובים שיש. מה שכן, עוד דבר שכדאי לדעת על התחום הזה, זה שלא מומלץ להיכנס לפרויקט כזה מבלי שעומד לצדכם עורך דין רציני. הקבלן שמבצע את העבודה תמיד ידאג לאינטרסים שלו ולכן חשוב שגם יהיה איש מקצוע שידאג לאינטרסים שלכם. בסופו של דבר, כאשר העבודות בבניין תסתיימנה, אתם תדעו שעשיתם את הדבר הנכון ואין ספק שמעכשיו תוכלו לישון הרבה יותר בשקט.

לשיתוף מהיר לחצו כאן
מאמרים נוספים שיעניינו אתכם
הסכם ממון
פיננסים
מה חשוב לדעת על הסכם ממון?

הסכם ממון הוא חוזה משפטי הנערך בין בני זוג, לפני נישואיהם או במהלכם, וקובע את אופן חלוקת הרכוש וההתחייבויות ביניהם במקרה של גירושין או פטירה. הסכם זה יכול להגן על

מה נחשב לתאונת עבודה
עריכת דין
מה נחשב לתאונת עבודה?

לצערנו תאונות עבודה מתרחשות בישראל מידי יום. בכל שנה מבקשים עשרות אלפי פונים סעד מהביטוח הלאומי בגין תאונות עבודה. יש חשיבות בהבנת המצב, מה צריך לעשות ומה האפשרויות העומדות בפני