הביטוחים הסיעודיים שכל אחד חייב להכיר

המחשבה על הגעה למצב סיעודי מפחידה רבים ואפשר בהחלט להבין אותם. היכרות עם ביטוחים סיעודיים שונים אותם ניתן לרכוש חשובה מאד בכדי שבמקרה ונוצרה סיטואציה בה יש צורך בהפעלת הביטוח סיעודי, האדם הזקוק לו יהיה מכוסה בצורה הטובה ביותר.

ביטוח סיעודי הוא ביטוח שמופעל בגין הגעה למצב סיעודי, בו יש צורך בטיפול סיעודי. בישראל קיימים מספר ביטוחים סיעודיים בין אם פרטיים ובין אם ממשלתיים. ריכזנו עבורכם את הביטוחים הסיעודיים שכל אחד חייב להכיר.

 

מה זה ביטוח סיעודי?

ביטוח סיעודי הוא ביטוח שניתן לאדם שנזקק לשירותי סיעוד על מנת להסתדר עם משימות יום יומיות כמו יציאה מהמיטה, מקלחת והתנהלות בסיסית בחיים. ביטוח זה מופעל רק במקרים בהם יש צורך ממשי בהעסקת עובד סיעודי או במעבר למוסד סיעודי, ולכן מטבע הדברים מדובר רק במקרים בהם המצב הרפואי של התובע הוא קשה. בכדי לקבל את הפיצויים בגין מצב זה, יש להגיש תביעת סיעוד לביטוחים הרלוונטיים, עבור האדם שמצבו הפך לסיעודי.

 

אילו ביטוחים צריך להכיר?

ביטוח סיעודי ממשלתי כללי

בישראל קיים ביטוח סיעודי לכל אזרח ישראלי הזקוק לו מטעם ביטוח לאומי. פיצויים בגין ביטוח זה מוענקים למי שזקוק לעזרה סיעודית בביתו, ואינם מוענקים  לשם השמה במוסדות סיעודיים פרטיים. ישנן 6 רמות של זכאות בביטוח זה, וניתן לקבל את הפיצויים בביטוח על ידי מימון מטפל סיעודי או על ידי הענקת קצבה.

 

ביטוח סיעודי מטעם קופת חולים

ביטוח סיעודי זה אינו מוקנה לכל אדם באופן אוטומטי, לכן יש צורך לבקש אותו מקופת החולים בה מבוטחים ולשלם תוספת חודשית בכדי להיות זכאים לפיצויים מהביטוח. בכל קופות החולים בישראל הפוליסה, המחיר וכל תנאי הביטוח הם זהים לחלוטין.

כל מבוטח בקופת חולים רשאי לבטח עצמו בביטוח שכזה, ובתנאי שיעבור בדיקה רפואית אחידה לפני הרכישה של הביטוח. ניתן לעבור בין הביטוחים של קופות החולים השונות בלי שום שינוי בין הפוליסות ובלי שיהיה צורך בבדיקה רפואית נוספת. ביטוח זה אינו מפחית את הזכאות לתשלום פיצויים מטעם ביטוח לאומי.

 

ביטוח סיעודי קבוצתי או אישי

ביטוח סיעודי קבוצתי בדרך כלל נרכש על ידי מקומות עבודה גדולים או על ידי ועדי עובדים כאלה ואחרים. ביטוח זה רלוונטי בעבורכם רק אם הייתם חלק ממנו לפני שנת 2017. בשנה זאת בוטלו הביטוחים הקבוצתיים והומרו לביטוחים פרטיים. בנוסף לכך קיימת אפשרות לרכוש ביטוח סיעודי באופן פרטי. ביטוחים אלו הם לרוב יקרים יחסית אך הם מעניקים פיצויים גבוהים יותר בדרך כלל מהביטוח מטעם קופת חולים.

 

ביטוחים סיעודיים – סיכום

בישראל קיים ביטוח סיעודי לכל אזרח מטעם ביטוח לאומי. בנוסף לכך ניתן לרכוש בתנאים אחידים את הביטוח הסיעודי המוצע על ידי כל אחת מקופות החולים, או לרכוש ביטוח סיעודי מורחב ופרטי.

הביטוחים הסיעודיים שכל אחד חייב להכיר

לשיתוף מהיר לחצו כאן
מאמרים נוספים שיעניינו אתכם
הסכם ממון
פיננסים
מה חשוב לדעת על הסכם ממון?

הסכם ממון הוא חוזה משפטי הנערך בין בני זוג, לפני נישואיהם או במהלכם, וקובע את אופן חלוקת הרכוש וההתחייבויות ביניהם במקרה של גירושין או פטירה. הסכם זה יכול להגן על