האם מגיעים לכם החזרי מס?

אתם עובדים קשה, כמו כל עם ישראל, ובסופו של דבר מגלים שאתם משלמים מיסים הרבה יותר מידי גבוהים? אם כך, אתם לא לבד. למעשה כולנו מכירים את המשפטים הללו שאומרים ש ״המיסים במדינה גבוהים״, או ״כמה אנחנו עובדים ובסוף הכול הולך למיסים״. חשוב לדעת שאומנם יש מיסים לא נמוכים במדינה, אך גם אם נשווה זאת למקומות אחרים בעולם, אנחנו נראה שהמיסים אצלנו לא תמיד יותר גבוהים. יתרה מכך, אולי אתם לא מודעים לכך, אבל יש גם הרבה מאוד מקרים שבהם תוכלו לקבל החזרי מס. לכן, אם משהו השתנה בשנת העבודה האחרונה שלכם בהחלט יכול להיות שמגיע לכם לקבל החזרי מס כך ששווה לבדוק את הנושא הזה לעומק, למידע נוסף לחץ כאן.

 

החזרי מס כתוצאה מחופשת לידה

 

ראשית, חשוב לדעת שאת המיסים אנחנו משלמים לאורך חודשי השנה, אך את הקיזוז מול מס הכנסה אנחנו עושים פעם בשנה. משמעות הדברים היא שאפילו אם משהו השתנה מבחינת ההכנסות שלכם לאורך השנה האחרונה, את הטפסים ואת ההתנהלות מול מס הכנסה תעשו רק פעם בשנה, במועד המתאים. אחת מהדוגמאות שכמעט תמיד חוזרות על עצמן בהקשר של שכירים, או ליתר דיוק שכירות, שמגיעים להן החזרי מס, אלה הן נשים שיוצאות לחופשות לידה. אישה יצאה לחופשה והאריכה אותה מעבר לשלושת החודשים המקובלים בחוק למעשה לא מרוויחה משכורת במהלך חודשי החופשה אך כן ממשיכה לשלם את המס הרגיל שהיא תמיד משלמת. לכן, בגין החודשים הללו ניתן להגיש בקשה מיוחדת למס הכנסה וברוב המקרים, אם אכן הדברים התנהלו כחוק ויש לכך סימוכין, תקבל האישה החזרי מס בתום שנת המס.

החזרי מס כתוצאה מפיטורין

 

אדם שפיטרו אותו מהעבודה בדרך כלל יקבל פיצויים ובסופו של דבר ירצה גם למצוא עבודה חדשה. עם זאת, לעיתים הדברים בשטח לא מתנהלים כפי שהיינו רוצים, מה שמוביל לכך שייקח לנו קצת זמן עד שנמצא עבודה חדשה. האם זה באמת הגיוני שבמהלך החודשים הללו שבהם כבר אין לנו פיצויים ממקום העבודה הקודם ועוד אין לנו משכורת ממקום העבודה החדש, נמשיך לשלם את אותו המס? כמובן שלא, אך בפועל זה בדיוק מה שקורה. לכן, גם אחרי חודשים כאלה ניתן יהיה להגיש את הטפסים הנדרשים ולדרוש את קבלת החזרי המס. זה אומנם לא תמיד פשוט להתמודד עם כל הטפסים שצריך למלא ובדרך כלל זה גם ייקח קצת זמן עד שנקבל אישורים והדברים יתקדמו, אך מבחינה כלכלית זה כדאי. בנוסף לכך, חשוב מאוד לדעת שאתם יכולים גם לקבל החזרי מס על שש שנים בצורה רטרואקטיבית. כלומר, אפילו אם חופשת הלידה הייתה והסתיימה כבר לפני שנתיים, או שאותו אדם שפוטר כבר מצא עבודה חדשה אחרי חודשים ללא עבודה, עדיין ניתן יהיה להגיש את הבקשה להחזרי מס.

לשיתוף מהיר לחצו כאן
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
שיתוף ב linkedin
מאמרים נוספים שיעניינו אתכם
רשלנות רפואית
עורך דין רשלנות רפואית
3 סוגי הרשלנות הרפואית הנפוצים ביותר

טיפול רפואי הוא עניין רגיש ומורכב בפני עצמו, הן בשל המצב הרפואי עצמו בגינו ניגשנו לקבל טיפול והן בשל החשש הנלווה לתוצאות הבדיקה ואכן, ישנם לא מעט מקרים בהם מי

חוֹק
כללי
איך ניתן לזהות עורך דין טוב?

עורכי דין ידועים כאנשים קשים לפיצוח. הם יודעים איך להעביר לנו, הצופים מהצד, מסרים שונים. אבל יש דברים שהם לא יכולים לשנות בהתנהלות שלהם, פשוט כי הם עדיין בני אדם.

מאזניים
עריכת דין
איך נקבע גובה הפיצוי על נזקי גוף

ישנו חוסר ידע כללי בכל הנוגע לתביעות של נזקי גוף בקרב הציבור בישראל. הדבר נודע לנו לאחר שפגשנו לא מעט אנשים שסיפרו לנו על נזקי גוף שאירעו להם בסיטואציות שונות.