האם בעיה רפואית יכולה לגרום לפרישה מוקדמת?

פרישה מעבודה בישראל, רק מעל גיל מסוים, מאפשרת למבוטחים לפתוח את קרן הפנסיה שלהם ולקבל קצבה חודשית בהתאם לסכום הצבור.

האם ועדה רפואית מקצרת את תקופת ההמתנה והאם מאפשרת לצאת לפנסיה מוקדמת?

 

חיסכון ופדיון פנסיה

פנסיה מוקדמת רפואית היא מושג אמיתי וחוקי במדינת ישראל ומתייחסת לפרישה מוקדמת כתוצאה מבעיה רפואית. כולנו חוסכים לפנסיה במסגרת חוק השאיפה היא שבגיל הפרישה (משתנה בין בנים לבנות) נוכל לפדות את כספי הפנסיה שלנו ולהתקיים מתקציב זה במקום להמשיך לעבוד. הרעיון הוא לחסוך חלק קטן מהמשכורת בכל חודש ורק כאשר עובד פורש מעבודה ונמצא בגיל המתאים הוא רשאי לפדות את הכספים בקרן הפנסיה.

 

גיל פרישה

על מנת לקבל את כספי הפנסיה בעל הקופה חייב להיות בגיל המתאים על פי חוק. בפועל, נכון לשנת 2020 מדובר בגיל 62 לנשים ובגיל 67 לגברים. כמובן שהרשות לפתוח את קרן הפנסיה ולהתחיל לקבל ממנה קצבאות היא כתלות בקרן הפנסיה שלכם, כך שישנן קרנות מסוימות אשר מאפשרות לפתוח ולקבל את כספי הפנסיה כבר מגיל 60 הליך זה נקרא פנסיה מוקדמת.

 

פנסיה מוקדמת רפואית

נוסף על האופציה לפרוש לפנסיה מוקדמת לפי הקרן בה אתם מבוטחים, ישנה אפשרות לצאת לפנסיה מוקדמת כתוצאה מבעיה רפואית. כאשר מדובר באנשים אשר מוגדרים כעובדי מדינה ישנה ועדה הקובעת כי מדובר בפרישה כתוצאה מבעיה רפואית, ואם גם השלים מספר שנים מסוים בעבודה זאת, הוא יהיה רשאי לצאת לפנסיה מוקדמת מסיבה רפואית.

 

פרישה מוקדמת ללא פנסיה

כמובן שכל אחד אשר חווה בעיה רפואי שהותירה אותו עם נכות או עם קושי לעבוד יכול להחליט להפסיק לעבוד ולפרוש. אמנם קרן הפנסיה שלו לא תפתח לפני הגיל הקבוע בחוק או הקבוע בקרן באופן פרטני, אך הוא כן יכול לקבל קצבה בעקבות מצבו הרפואי באם היה לו פנסיה רפואית מיוחדת או ביטוח מנהלים עם ביטוח אובדן כושר עבודה.

 

פנסיה במקרה של נכות

כאמור, כל קרן פנסיה מציעה ומכבדת חוקים והחלטות שונות. ישנן קרנות פנסיה אשר יעניקו אופציה קבלת כסף בעקבות מצב רפואי טרם ההגעה לגיל הפרישה הקבוע בחוק. כמובן שזה חייב לקרות במקביל להליך של קבלת אישור על אחוזי נכות מביטוח לאומי בהתאם לקביעת הועדה הרפואית של מוסד זה.

בעיה רפואית יכולה לגרום לפרישה מוקדמת אך לא תמיד גם לקבלת כסף מקרן הפנסיה באם מדובר בפרישה לפני הגיל הקבוע בחוק. ישנן קרנות פנסיה, ביטוחי מנהלים או פוליסות מיוחדות, אשר מאפשרות למבוטחים בהן כן לפרוש לפני גיל פרישה וכן לקבל כסף, אך זאת בהתאם לוועדה רפואית הקובעת את חומרת הבעיה ובהתאם לתקנות ונהלי החברה המבטחת.

 

לב

לשיתוף מהיר לחצו כאן
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
שיתוף ב linkedin
מאמרים נוספים שיעניינו אתכם
שופט מרכזי
עריכת דין
לפי מה בוחרים עורך דין תביעה ייצוגית?

בכל נושא משפטי שקיים פחות או יותר, ישנה חשיבות עצומה לבחירת עורך הדין המתאים למשימה. תביעה ייצוגית אינה יוצאת דופן ועל מנת להצליח בה יש לבחור את עורך הדין שלכם

עריכת דין
כל מה שצריך לדעת על עבירות נשק בצבא

כולנו מכירים את החובה של כל אזרח בישראל המגיע לגיל 18 לשרת בצבא, אך לא הרבה מכירים את המסגרת המשמעתית והחוקים של הצבא, אשר פעמים רבות אינם תמיד חופפים לחוקי

פיננסים
חברה להחזרי מס, מה החוק אומר עליה?

ענייני המיסוי בישראל עלולים להיראות לאדם הפשוט כנושא מורכב, מסובך ומאתגר, אשר בנוסף על כך מצריך להתעסק עם בירוקרטיה רבה וטפסים בלתי נגמרים. בשל כך, וכדי למצות את הזכויות המגיעות

עובד מוטרד מינית בעבודה
עריכת דין
סוגי הטרדות מיניות בעבודה

למרבה הצער, נשים רבות חוות הטרדות מיניות במקום העבודה. הטרדה מינית היא עבירה חמורה אשר פוגעת בכבודו של האדם, והיא נחשבת לפלילית. קיימים מספר סוגים של הטרדות מיניות בעבודה, במאמר