מהו ביטוח משכנתא ואיך הוא קשור להר הכסף

על פי הסטטיסטיקה, במהלך חיינו רובנו נאלץ לקחת משכנתא לפחות פעם אחת. משכנתה היא הלוואה גדולה וארוכת טווח שלרוב משמשת לרכישת נכס. למשכנתא שניקח מתלווה גם ביטוח משכנתא.

 

מהו ביטוח משכנתא?

ביטוח משכנתא הוא ביטוח שנועד להגן על עסקת המשכנתא והוא מחולק לשני חלקים- ביטוח חיים, שמכסה את הבנק מפני הסיכון למוות של אחד הלווים, וביטוח מבנה שמכסה את הבנק ואת הלווה מפני סיכון משמעותי לנזק שיכול לגרום לערכו להיפגע. הבנק רשאי לחייב את הלווה לרכוש ביטוח משכנתא.

 

ביטוח חיים למשכנתא

ביטוח חיים למשכנתא הוא ביטוח שמאפשר החזר יתרת הלוואה לבנק במקרה של מות אחד מלוקחי המשכנתא. במידה וגם אחרי תשלום סכום ההלוואה לבנק עדיין תישאר יתרה, מוטבי המבוטח הרשומים בפוליסה יקבלו אותה.
עלות ביטוח החיים למשכנתא נקבעת גם על פי נתוני ההלוואה בבנק וגם על פי מספר פרמטרים של המבוטח, ביניהם מצב בריאותי, עיסוק, גיל, מין, עישון וכו'.
ברוב חברות הביטוח, תוקף הביטוח הוא עד גיל 65.

 

ביטוח מבנה למשכנתא

ביטוח מבנה למשכנתא נועד כדי לכסות את הלווה ואת הבנק במצב של נזקים משמעותיים שיכולים לקרות למבנה הנכס בו אתם גרים. ביטוח זה מכסה נזקים שנגרמים למבנה הנכס שלכם על ידי מתקני החשמל, מערכת מיזוג האוויר, אינסטלציה וצנרת, מתקני טלפון, רעידות אדמה, הצפה, שריפה, פגעי מזג אוויר ועוד.

ביטוח מבנה למשכנתא מורכב מ-4 חלקים עיקריים:

  1. ביטוח המבנה– ביטוח שמגן עליכם ועל הבנק מנזקים שפוגעים בערכו של הבית.
    טיפ: כדי שתמנעו ממצב של ביטוח חסר, מומלץ שסכום ביטוח המבנה לא יעמוד על גובה ההלוואה שנלקחה מהבנק אלא על הסכום המוערך שיעלה לכם לבנות את הדירה בשלמותה.
  2. כיסוי רעידת אדמה– זהו כיסוי שמעניק פיצויים במקרה של כל פגיעה במבנה ביתכם בעקבות רעידת אדמה. ברוב הפוליסות של ביטוח מבנה לדירה כיסוי זה הינו ניתן להסרה, אבל הבנק מעדיף להגן על עצמו מפני נזק משמעותי לנכס ולכן כשמדובר על ביטוח מבנה למשכנתא הוא מחייב אתכם לכלול את כיוסי זה בפוליסה.
  3. שעבוד לבנק– במידה ויקרה נזק למבנה הבית, הבנק הינו הגוף שיקבל את תגמולי הביטוח. הוא מבטיח זאת על ידי סעיף בפוליסה שקובע שהבנק הוא "מוטב בלתי חוזר".
  4. כיסוי לנזקי צנרת– זהו כיסוי שבביטוח מבנה רגיל לרוב ניתן להסרה, אבל בביטוח מבנה למשכנתא הבנק מחייב אתכם לכלול אותו.

במידה ואתם נדרשים לעשות ביטוח משכנתא, נמליץ לכם קודם לבצע איתור לכספים האבודים שלכם דרך מיזם הר הכסף. הר הכסף יאפשר לכם לאתר את החשבונות, הפיקדונות והביטוחים הרדומים שלכם. בכל אחד מאלו ייתכן ויש לכם כספים אבודים ששכחתם מהם או אפילו לא ידעם על קיומם.

 

בתים פרטיים ברחוב

לשיתוף מהיר לחצו כאן
מאמרים נוספים שיעניינו אתכם
תג רכב נכה
כללי
תוקף תו נכה לרכב: מתי ואיך מחדשים?

תו הנכה לרכב הוא אחד הכלים החשובים ביותר עבור אנשים עם מוגבלויות, והוא מאפשר להם להנות מהטבות חניה והקלה בתנועה. תהליך החידוש של תו הנכה יכול להיות מסובך לעיתים, ולכן

אמא ואבא עם ילדם
עורך דין משפחה
להביא לעולם ילד ללא נישואין – המדריך המשפטי

הבאת ילד לעולם ללא נישואין היא תהליך מורכב המעלה שאלות רבות בתחום המשפטי. הורים רבים מעדיפים להיערך מראש ולדעת מהן זכויותיהם וחובותיהם כדי להבטיח את טובת הילד ואת הזכויות של