מהו ביטוח משכנתא ואיך הוא קשור להר הכסף

על פי הסטטיסטיקה, במהלך חיינו רובנו נאלץ לקחת משכנתא לפחות פעם אחת. משכנתה היא הלוואה גדולה וארוכת טווח שלרוב משמשת לרכישת נכס. למשכנתא שניקח מתלווה גם ביטוח משכנתא.

 

מהו ביטוח משכנתא?

ביטוח משכנתא הוא ביטוח שנועד להגן על עסקת המשכנתא והוא מחולק לשני חלקים- ביטוח חיים, שמכסה את הבנק מפני הסיכון למוות של אחד הלווים, וביטוח מבנה שמכסה את הבנק ואת הלווה מפני סיכון משמעותי לנזק שיכול לגרום לערכו להיפגע. הבנק רשאי לחייב את הלווה לרכוש ביטוח משכנתא.

 

ביטוח חיים למשכנתא

ביטוח חיים למשכנתא הוא ביטוח שמאפשר החזר יתרת הלוואה לבנק במקרה של מות אחד מלוקחי המשכנתא. במידה וגם אחרי תשלום סכום ההלוואה לבנק עדיין תישאר יתרה, מוטבי המבוטח הרשומים בפוליסה יקבלו אותה.
עלות ביטוח החיים למשכנתא נקבעת גם על פי נתוני ההלוואה בבנק וגם על פי מספר פרמטרים של המבוטח, ביניהם מצב בריאותי, עיסוק, גיל, מין, עישון וכו'.
ברוב חברות הביטוח, תוקף הביטוח הוא עד גיל 65.

 

ביטוח מבנה למשכנתא

ביטוח מבנה למשכנתא נועד כדי לכסות את הלווה ואת הבנק במצב של נזקים משמעותיים שיכולים לקרות למבנה הנכס בו אתם גרים. ביטוח זה מכסה נזקים שנגרמים למבנה הנכס שלכם על ידי מתקני החשמל, מערכת מיזוג האוויר, אינסטלציה וצנרת, מתקני טלפון, רעידות אדמה, הצפה, שריפה, פגעי מזג אוויר ועוד.

ביטוח מבנה למשכנתא מורכב מ-4 חלקים עיקריים:

  1. ביטוח המבנה– ביטוח שמגן עליכם ועל הבנק מנזקים שפוגעים בערכו של הבית.
    טיפ: כדי שתמנעו ממצב של ביטוח חסר, מומלץ שסכום ביטוח המבנה לא יעמוד על גובה ההלוואה שנלקחה מהבנק אלא על הסכום המוערך שיעלה לכם לבנות את הדירה בשלמותה.
  2. כיסוי רעידת אדמה– זהו כיסוי שמעניק פיצויים במקרה של כל פגיעה במבנה ביתכם בעקבות רעידת אדמה. ברוב הפוליסות של ביטוח מבנה לדירה כיסוי זה הינו ניתן להסרה, אבל הבנק מעדיף להגן על עצמו מפני נזק משמעותי לנכס ולכן כשמדובר על ביטוח מבנה למשכנתא הוא מחייב אתכם לכלול את כיוסי זה בפוליסה.
  3. שעבוד לבנק– במידה ויקרה נזק למבנה הבית, הבנק הינו הגוף שיקבל את תגמולי הביטוח. הוא מבטיח זאת על ידי סעיף בפוליסה שקובע שהבנק הוא "מוטב בלתי חוזר".
  4. כיסוי לנזקי צנרת– זהו כיסוי שבביטוח מבנה רגיל לרוב ניתן להסרה, אבל בביטוח מבנה למשכנתא הבנק מחייב אתכם לכלול אותו.

במידה ואתם נדרשים לעשות ביטוח משכנתא, נמליץ לכם קודם לבצע איתור לכספים האבודים שלכם דרך מיזם הר הכסף. הר הכסף יאפשר לכם לאתר את החשבונות, הפיקדונות והביטוחים הרדומים שלכם. בכל אחד מאלו ייתכן ויש לכם כספים אבודים ששכחתם מהם או אפילו לא ידעם על קיומם.

 

בתים פרטיים ברחוב

לשיתוף מהיר לחצו כאן
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
שיתוף ב linkedin
מאמרים נוספים שיעניינו אתכם
נהג מרוצים
ביטוחים
ביטוח לאופנועים – סקירה מקיפה

אין ספק, ישנם יתרונות רבים ברכיבה על אופנוע, החל ביכולת לפסוח על פקקי תנועה ועד החיסכון המשמעותי בדלק (לעומת רכבים). יחד עם זאת, הרי ברור לכולנו שמדובר בכלי אשר מהווה

לב
ביטוחים
בריאות וביטוח בריאות

הביקוש לרפואה פרטית צובר תאוצה בשנים האחרונות, וזאת כתוצאה מזמני המתנה ארוכים אשר הולכים ומתארכים ברפואה הציבורית. כיצד גם אתם תוכלו לקבל את הטיפול הרפואי המהיר והטוב ביותר? להלן הפרטים.

פזל בצורת בית
ביטוחים
סוגי ביטוחים שכדאי להכיר

אם אתם חיים בבית משותף בוודאי המטרה שלכם היא לחיות בשקט ללא כל תקלות או בעיות. עם זאת, ממש כפי שאנחנו לא תמיד שולטים במה שיקרה על הכביש כשאנחנו נוהגים,