אי שמירת רווח בין כלי רכב

שמירת מרחק היא תנאי לנהיגה בטוחה ולהימנעות מתאונות מיותרות. בנוסף, החוק בישראל מטיל אחריות ברורה על כל נהג שלא שומר מרחק. אז מה זה אומר מבחינת הנהיגה היום יומית ואיך יודעים שהמרחק מהרכב ממול הוא אכן בטיחותי? הנה כל התשובות

 

המטרה העיקרית של שמירת מרחק היא לייצר מצב שבו כל נהג יכול להגיב בזמן על כל מקרה שמתבצע במהלך הנסיעה על ידי נהגים שנמצאים לפניו, מאחוריו או בנתיב המקביל. בנוסף, שמירת מרחק מאפשרת לכל נהג להגיב גם במקרה שבו הוא בעצמו מאבד תשומת לב. אז בגלל שנהיגה על רכב עלולה להיות מסוכנת, שמירת מרחק היא תנאי למניעת הרבה מאוד סוגים שונים של תאונות דרכים.

 

מה עושים אם לא שומרים מרחק וגורמים לתאונה?

החדשות הרעות הן שחלק מהנהגים לא שומרים מרחק ולא מקפידים על ההנחיות. אז בנסיבות כאלה, מי שנפגע מתאונת דרכים בגלל אי שמירת רווח בין כלי רכב מהנהג שאחריו יכול וצריך להתייעץ עם עורך דין. ההמלצה היא לפנות כמה שיותר מוקדם אל יערית אוליאל ולנצל את הרקע והניסיון שלה. בנסיבות אחרות, יכול להיות שהתייעצות עם עורך דין שמתמחה בתאונות דרכים כמו יערית אוליאל תעזור גם לנהג האשם שבעצמו לא שמר מרחק כחוק.

 

השפעת המרחק על זמן התגובה

החוק בישראל מייחס חשיבות רבה לנושא של אי שמירת רווח בין כלי רכב. זו כמובן לא תופעה ייחודית לישראל והיא קיימת בכל רחבי העולם, כי המחקרים בתחום קובעים בצורה חד משמעית שיש קשר בין המרחק לבין זמן התגובה: ככל שהמרחק בין כלי הרכב גדול יותר, כך מתארך גם זמן התגובה. היות וזמן התגובה הוא פקטור משמעותי במניעת תאונות דרכים, יש לשמור על המרחק ולהגדיל אותו ככל האפשר.

 

מה משפיע על רווח בין כלי רכב?

הבעיה מתחילה בזה שגם נהגים אחראיים לא תמיד מצליחים לשמור על רווח בין כלי רכב כפי שקובע החוק. במקרים מסוימים, מה שמשפיע על הרווח בין כלי רכב זה כמובן עמידה בפקקים. בגלל שעמידה בפקקים היא ממילא מתסכלת, המון רכבים מנסים להתקדם כמה שהם יכולים. אבל גם במקרים של עמידה בפקקים יש סכנה לתאונת דרכים, שעלולה לגרום נזק בלתי הפיך לפח של כלי הרכב או אפילו למי שנמצא בתוכם.

 

אי שמירת מרחק בכבישים מהירים

בעיה חמורה יותר מתרחשת אצל נהגים שלא שומרים על מרחק בנהיגה יום יומית על כבישים עירוניים או בין עירוניים. אם לא שומרים מרחק בכבישים מהירים, כל תאונה עלולה להגיע עד כדי חלילה מוות או פציעות חמורות. אז על רקע כל האמור לעיל, אפשר להבין את החשיבות של שמירה על מרחק ואת האחריות האישית של כל נהג או נהגת בישראל.

 

שמירת מרחק

לשיתוף מהיר לחצו כאן
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
שיתוף ב linkedin
מאמרים נוספים שיעניינו אתכם
מסמכי מעבר
עריכת דין
איזה זכויות מקבלים עם אזרחות פורטוגלית?

דרכון פורטוגלי בעצם אומר שיש לכם אזרחות פורטוגלית והיא לכל החיים. פורטוגל היא מדינה שחברה באיחוד האירופאי ומרגע שתקבלו את הדרכון אתם תהיו בעלי זכויות שוות לכל אזרח שקשור לאיחוד

מאזניים
עריכת דין
אובדן כושר עבודה נפשי, מה זה אומר?

אובדן כושר עבודה הוא מונח ידוע בקרב רוב הציבור, אך לרוב מכירים את המונח הזה בהתייחס לאובדן כושר עבודה פיזי, בגלל פגיעה פיזית, תאונה, או מחלה וכן הלאה. מה שרוב