איך לנהל תביעת פיצויים על תאונת דרכים בצורה נכונה 

לצערנו הרב, תאונות דרכים הפכו לחלק ממציאות החיים שלנו. מלבד נזקי גוף, לתאונות דרכים ישנן השלכות כלכליות גבוהות. מנגד, חברות הביטוח השונות ישקיעו מאמצים רבים  על מנת למזער את הפיצויים המגיעים לנפגעים. מה צריך לעשות אחרי תאונת דרכים ואיך לנהל תביעת פיצויים על תאונת דרכים בצורה נכונה? זאת ועוד במאמר הבא. 

 

הקדמה

נפגעי תאונות דרכים זכאים לפיצוי כספי מחברות הביטוח, אי לכך, חברות הביטוח השונות ישקיעו מאמצים רבים על מנת לדחות את תביעת הפיצויים או למזער את סכום הפיצוי. בשל כך, ישנה חשיבות רבה לשכור את שירותיו של עורך דין תאונות דרכים למידע נוסף והתמודדות מול חברת הביטוח.

 

תיעוד ורישום

לאחר תאונת דרכים, ככל שמתאפשר ישנה חשיבות רבה לתעד כל פרט שניתן, לרבות האזור בו התאונה קרתה, הפגיעה הנגרמה לרכבכם, וכן לרכב הפוגע. כמו כן, יש לרשום את פרטיו האישיים של הנהג הפוגע, רישיון הנהיגה וכן רישיון הרכב. בנוסף, במידה והיו עדים תאונה, מומלץ לרשום את פרטיהם האישיים גם כן, על מנת שאלו יוכלו לסייע בעתיד במידת הצורך.

 

טיפול רפואי

לאחר תאונת דרכים, מומלץ להתפנות על מנת לבצע בדיקות רפואיות, אשר יתנו תמונה על מצבכם הרפואי. וודאו כי הצוות הרפואי, הן במקום התאונה והן לאחר ההתפנות מתעד את כלל הפרטים והעובדות. אם החלטתם להתפנות באופן עצמאי, יש לעשות זאת במועד קרוב ככל שניתן למועד התאונה. בדקו כי כל תלונותיכם אודות התאונה רשומים אצל הגורמים הרפואיים.

 

דיווח למשטרה

לאחר תאונת הדרכים, עליכם לגשת למטרה ולדווח על התאונה, ולהגיש בקשר לאישור תאונת הדרכים. גם כאן, מומלץ לוודא כי כל הפרטים נרשמו ותועדו, וכי הבאתם עמכם את כלל המסמכים הדרושים.

 

טיפולים רפואיים

אם לאחר קבלת הטיפול הרפואי, הופניתם להמשך טיפול, יש לשמור ולתייק כל מסמך אותו תקבלו, לרבות מסמכים רפואיים, הוצאות כספיות עבור הטיפולים וכן עבור נסיעות.

 

תאונת עבודה

אם נפגעתם בתאונת דרכים בדרך הביתה מהעבודה או בדרך לעבודה, מדובר בתאונת עבודה. במקרים אלו, תוכלו לתבוע את המוסד לביטוח לאומי.

 

חוקרי ביטוח

כאמור, חברות הביטוח השונות ישקיעו מאמצים רבים על מנת לדחות את תביעת הפיצויים או למזער את סכום הפיצוי. לשם כך, מגייסות חברות הביטוח חוקרי ביטוח, אשר מטרתם להשיג מידע מהאדם הנפגע או מסביבתו הקרובה, אשר יכול לסייע לחברה לדחות את התביעה שהוגשה.

 

עורך דין תאונות דרכים

בכדי להבטיח את קבלת מלוא הפיצויים, יהא על האדם הנפגע להוכיח כי אכן חווה פגיעה באופן שלא ניתן לערער עליו. לכן, בשל ההתמודדות הקשה מול חברת הביטוח וחוקרי הביטוח, מומלץ לשכור את שירותיו של עורך דין תאונות דרכים אשר ינהל עבורכם תביעת פיצויים על תאונת דרכים בצורה נכונה ומקצועית, ויסייע לכם לקבל את הפיצוי הכספי המרבי.

תאונת דרכים

לשיתוף מהיר לחצו כאן
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
שיתוף ב linkedin
מאמרים נוספים שיעניינו אתכם
רשלנות רפואית
עורך דין רשלנות רפואית
3 סוגי הרשלנות הרפואית הנפוצים ביותר

טיפול רפואי הוא עניין רגיש ומורכב בפני עצמו, הן בשל המצב הרפואי עצמו בגינו ניגשנו לקבל טיפול והן בשל החשש הנלווה לתוצאות הבדיקה ואכן, ישנם לא מעט מקרים בהם מי

חוֹק
כללי
איך ניתן לזהות עורך דין טוב?

עורכי דין ידועים כאנשים קשים לפיצוח. הם יודעים איך להעביר לנו, הצופים מהצד, מסרים שונים. אבל יש דברים שהם לא יכולים לשנות בהתנהלות שלהם, פשוט כי הם עדיין בני אדם.

מאזניים
עריכת דין
איך נקבע גובה הפיצוי על נזקי גוף

ישנו חוסר ידע כללי בכל הנוגע לתביעות של נזקי גוף בקרב הציבור בישראל. הדבר נודע לנו לאחר שפגשנו לא מעט אנשים שסיפרו לנו על נזקי גוף שאירעו להם בסיטואציות שונות.