איך לנהל תביעת פיצויים על תאונת דרכים בצורה נכונה 

לצערנו הרב, תאונות דרכים הפכו לחלק ממציאות החיים שלנו. מלבד נזקי גוף, לתאונות דרכים ישנן השלכות כלכליות גבוהות. מנגד, חברות הביטוח השונות ישקיעו מאמצים רבים  על מנת למזער את הפיצויים המגיעים לנפגעים. מה צריך לעשות אחרי תאונת דרכים ואיך לנהל תביעת פיצויים על תאונת דרכים בצורה נכונה? זאת ועוד במאמר הבא. 

 

הקדמה

נפגעי תאונות דרכים זכאים לפיצוי כספי מחברות הביטוח, אי לכך, חברות הביטוח השונות ישקיעו מאמצים רבים על מנת לדחות את תביעת הפיצויים או למזער את סכום הפיצוי. בשל כך, ישנה חשיבות רבה לשכור את שירותיו של עורך דין תאונות דרכים למידע נוסף והתמודדות מול חברת הביטוח.

 

תיעוד ורישום

לאחר תאונת דרכים, ככל שמתאפשר ישנה חשיבות רבה לתעד כל פרט שניתן, לרבות האזור בו התאונה קרתה, הפגיעה הנגרמה לרכבכם, וכן לרכב הפוגע. כמו כן, יש לרשום את פרטיו האישיים של הנהג הפוגע, רישיון הנהיגה וכן רישיון הרכב. בנוסף, במידה והיו עדים תאונה, מומלץ לרשום את פרטיהם האישיים גם כן, על מנת שאלו יוכלו לסייע בעתיד במידת הצורך.

 

טיפול רפואי

לאחר תאונת דרכים, מומלץ להתפנות על מנת לבצע בדיקות רפואיות, אשר יתנו תמונה על מצבכם הרפואי. וודאו כי הצוות הרפואי, הן במקום התאונה והן לאחר ההתפנות מתעד את כלל הפרטים והעובדות. אם החלטתם להתפנות באופן עצמאי, יש לעשות זאת במועד קרוב ככל שניתן למועד התאונה. בדקו כי כל תלונותיכם אודות התאונה רשומים אצל הגורמים הרפואיים.

 

דיווח למשטרה

לאחר תאונת הדרכים, עליכם לגשת למטרה ולדווח על התאונה, ולהגיש בקשר לאישור תאונת הדרכים. גם כאן, מומלץ לוודא כי כל הפרטים נרשמו ותועדו, וכי הבאתם עמכם את כלל המסמכים הדרושים.

 

טיפולים רפואיים

אם לאחר קבלת הטיפול הרפואי, הופניתם להמשך טיפול, יש לשמור ולתייק כל מסמך אותו תקבלו, לרבות מסמכים רפואיים, הוצאות כספיות עבור הטיפולים וכן עבור נסיעות.

 

תאונת עבודה

אם נפגעתם בתאונת דרכים בדרך הביתה מהעבודה או בדרך לעבודה, מדובר בתאונת עבודה. במקרים אלו, תוכלו לתבוע את המוסד לביטוח לאומי.

 

חוקרי ביטוח

כאמור, חברות הביטוח השונות ישקיעו מאמצים רבים על מנת לדחות את תביעת הפיצויים או למזער את סכום הפיצוי. לשם כך, מגייסות חברות הביטוח חוקרי ביטוח, אשר מטרתם להשיג מידע מהאדם הנפגע או מסביבתו הקרובה, אשר יכול לסייע לחברה לדחות את התביעה שהוגשה.

 

עורך דין תאונות דרכים

בכדי להבטיח את קבלת מלוא הפיצויים, יהא על האדם הנפגע להוכיח כי אכן חווה פגיעה באופן שלא ניתן לערער עליו. לכן, בשל ההתמודדות הקשה מול חברת הביטוח וחוקרי הביטוח, מומלץ לשכור את שירותיו של עורך דין תאונות דרכים אשר ינהל עבורכם תביעת פיצויים על תאונת דרכים בצורה נכונה ומקצועית, ויסייע לכם לקבל את הפיצוי הכספי המרבי.

תאונת דרכים

לשיתוף מהיר לחצו כאן
מאמרים נוספים שיעניינו אתכם
תג רכב נכה
כללי
תוקף תו נכה לרכב: מתי ואיך מחדשים?

תו הנכה לרכב הוא אחד הכלים החשובים ביותר עבור אנשים עם מוגבלויות, והוא מאפשר להם להנות מהטבות חניה והקלה בתנועה. תהליך החידוש של תו הנכה יכול להיות מסובך לעיתים, ולכן

אמא ואבא עם ילדם
עורך דין משפחה
להביא לעולם ילד ללא נישואין – המדריך המשפטי

הבאת ילד לעולם ללא נישואין היא תהליך מורכב המעלה שאלות רבות בתחום המשפטי. הורים רבים מעדיפים להיערך מראש ולדעת מהן זכויותיהם וחובותיהם כדי להבטיח את טובת הילד ואת הזכויות של